Konkurs fotograficzny "Z książką mi do twarzy"

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY”

1. Postanowienia ogólne
  2. Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie nr 5 w Ozorkowie.
  3. Celem konkursu jest:

- popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie ilustracjami zawartymi w książkach dla dzieci,

- rozwijanie wyobraźni twórczej, stosowanie kreatywnych rozwiązań i zachęcanie do własnych poszukiwań i interpretacji,

- rozwijanie wrażliwości estetycznej,

- kreatywne spędzenie czasu z bliskimi.

1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie autorskiej fotografii inspirowanej ilustracją

z wybranej książki dla dzieci.

Praca konkursowa powinna jak  najdokładniej odtwarzać oryginalną ilustrację.

1. Warunki konkursu
  2. Konkurs skierowany jest do rodziców i dzieci uczęszczających do przedszkoli w Ozorkowie. Każde z przedszkoli może wysłać maksymalnie 5 prac konkursowych.
  3. Na fotografii musi znajdować się dziecko biorące udział w konkursie. Ponadto zdjęcie może przedstawiać rodzeństwo, rodziców, zwierzęta, przedmioty (w zależności od wybranej ilustracji). Warto zadbać o szczegóły - ubiór, rekwizyty.
  4. Pracę konkursową przesyłamy w formie elektronicznej jako załącznik do maila na adres: kstasiak@pm5ozorkow.pl W tytule: praca na konkurs fotograficzny.
  5. Mail z pracą konkursową zawierać musi metryczkę: imię i nazwisko dziecka oraz współtwórców pracy oraz obowiązkowo zdjęcie ilustracji (wraz z tytułem książki oraz imieniem i nazwiskiem autora książki) i zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
  6. Termin nadsyłania prac konkursowych mija 10.06.2024 r.
  7. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją Regulaminu Konkursu oraz wyrażeniem zgody na opublikowanie pracy wraz z imieniem i nazwiskiem autora na stronie internetowej Przedszkola Miejskiego nr 5 w Ozorkowie, na portalu społecznościowym FB, w prasie lokalnej oraz zaprezentowanie jej podczas pikniku rodzinnego, który odbędzie się 14.06.2024 r. w PM 5. Laureaci wraz z rodzicami zostaną zaproszeni na piknik.

1. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników przez Organizatorów w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu oraz prezentacji prac na stronie internetowej

III. Ocena i nagrody

1. W konkursie oceniane będą: jak najwierniejsze oddanie ilustracji za pomocąodtworzonych gestów, mimiki i póz postaci, dokładność wykonania scenografii: stroje przebranych osób, rekwizyty, kreatywność w realizacji zadania.
  2. Ogłoszenie i opublikowanie wyników na stronie internetowej przedszkola w dniu 11.06.2024r.
  3. Wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas pikniku rodzinnego w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Ozorkowie w dniu 14 czerwca 2024 r.
  4. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają drobne upominki i dyplomy. Ponadto zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorki:

Katarzyna Stasiak, tel. 794 637 022, Izabela Kurzawiak, tel. 667 133 722