Projekt "Dzieci mają wychodne" u Słoneczek i Krasnali

Przyroda, wyzwanie, przygoda! Dzieci to lubią! To nie są zwykłe spacery, to prawdziwe kilkugodzinne wyprawy. Cierpliwość, wytrwałość i nowe doświadczenia. Bliskość natury, hart i super atmosfera. Słoneczka i Krasnale przeżywają swoje "wychodne" w ramach ogólnopolskiego programu Fundacji Rozwoju Dzieci.

Nawet najmłodsze przedszkolaki wiedzą, że Ojczyźnie należy się szacunek. Są takie święta, kiedy w szczególny sposób chcemy pokazać swój patriotyzm. 3 maja to jeden z tych wyjątkowych dni. Realizowany w grupach projekt "Piękna nasza polska cała" w szczególny sposób utrwala w nas poczucie dumy z bycia Polką i Polakiem.

Zdalne ... kolejna odsłona

Niestety czas pandemii kolejny raz zamknął przedszkola. Nasza placówka pełniła dyżur dla dzieci służb mundurowych i medycznych. W kolejnym tygodniu nauczycieli, dzieci i rodziców znów spotkało zdalne nauczanie. Tym razem poszło nam lepiej... przecież wszyscy mamy już doświadczenie w tym temacie ;)

Ozobot rządzi :)

Malutki robocik ozobot wędruje od grupy do grupy i budzi zachwyt. Układanie tras, "pisanie" i "czytanie" kodów, czyli specjalnych zadań dla małego bohatera to świetna i rozwijająca zabawa.

Konkurs "Czyściochowe przedszkole"

Czystość i porządek są dla nas ważne. W czasach koronawirusa utrzymywanie higieny i dbanie o zdrowie stały się podstawą do tego, by czuć się bezpiecznie. Dlatego bierzemy udział w programie "Czyściochowe Przedszkole", z tej okazji powstała u nas ciekawa praca plastyczna na konkurs. Zapraszamy do głosowania.

Wiosenne spotkanie z Ulą Pakulą

Kolejny muzyczny koncert z panią Ulą. Tym razem dominującym tematem była oczywiście wiosna. Dzieci zamieniły się w zajączki i żaby, a przy piosence o wesołej kurce... ktoś bardzo kolorowy i gdaczący przyszedł do dzieci. Sami zobaczcie!

W związku z utrzymującym się reżimem sanitarnym obchody zakończenia roku szkolnego niestety nie odbędą się w tradycyjnej formie. Ale nie chcemy naszych przedszkolaków pozostawić bez pożegnania.

Proponujemy, aby każde dziecko wraz z jednym rodzicem przyszło do przedszkola, aby mieć możliwość spotkania ze swoimi paniami. Oczywiście przygotowujemy dla Was niespodzianki z tym związane.

Spotkanie odbędzie się w dniach 24.-25.06.2020 i będą obowiązywały zapisy na konkretną godzinę i dzień, tak aby spełnione zostały wymagania sanitarne.