Smerfy

nauczycielki: Ania, Jola

Jest nas 14 Smerfów i 11 Smerfetek. Według pani Joli jesteśmy trochę za głośni, ale to wszystko przez Gargamela, który ciągle próbuje nas złapać. Dlatego dbamy o kondycję, bardzo lubimy zabawy i  ćwiczenia ruchowe. Chętnie razem śpiewamy, rozwiązujemy zagadki, bawimy się klockami.

W tym roku rozpoczęliśmy też pracę z książką, bo Papa Smerf, a właściwie ciocia Smerfetka mówi, że musimy ciągle się doskonalić.

Pracujemy w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego Rozwój – Wychowanie – Edukacja.

Dzień Kropki 2020

Wysłuchaliśmy opowiadania którego bohaterką była Vashti. Dziewczynka, która dzięki malutkiej kropce imądrej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Smerfy też tak chciały, dlatego zorganizowaliśmy mnóstwo ciekawych zabaw z kropkami!

Zdalnie u Smerfów - mix 2

Smerfy między wykonywaniem codziennych zadań, uczą się także jeździć na rowerach. Piękna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu!

Informuję, że od 1 czerwca br. Przedszkole będzie funkcjonować na innych zasadach, wskazanych w wytycznych MEN, GIS i MZ. Rodzice zobowiązani są do zapoznania się z PROCEDURĄ ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 5 W OZORKOWIE W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19.

Zdalne nauczanie u Smerfów - mix

Bardzo miło jest widzieć Smerfy, które angażują się i wykorzystują propozycje aktywności, które wysyłają im nauczycielki. Pozdrawiamy wszystkie dzieci!

Ostatki

25.02.2020
Ostatki

25.02.2020

Ostatki w przedszkolu kojarzą się z balem przebierańców. Nasza grupa przygotowała się do tego wydarzenia wspaniale!

Święto Babci i Dziadka

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w grupie "Smerfów" odbyła się 21.02.2020 r. Dzieci dały z siebie wszystko i występ bardzo się podobał. Łzy u Gości pojawiły się przy piosence oraz gdy wnuczęta zagrały "Sto lat " na dzwonkach. Dzieci wręczyły samodzielne wykonane laurki i zaprosiły bliskich na poczęstunek

14.02 EkoWalentynki - czyli kochamy recykling

Kochamy Ziemię, dlatego kolejny raz bierzemy udział w akcji ekologicznej Dominika Dobrowolskiego "EKOWALENTYNKI". Każdego, kto 14.02 przyniesie do naszego przedszkola zużyte baterie i elektrośmieci nagrodzimy serduszkowym lizakiem!

Warsztaty krawieckie

Dzięki spotkaniu z panią krawcową poznaliśmy narzędzia potrzebne do wykonywania tej pracy. Doświadczyliśmy, jak to jest projektować ubrania. Wybieraliśmy tkaniny, cięliśmy i przyklejali na postaci człowieka. Potem, pod czujnym okiem dorosłych mogliśmy spróbować swych sił szyjąc na prawdziwej maszynie