Słoneczka

nauczycielki: Barbara Chmielecka, Katarzyna Stasiak

"Słoneczka", to grupa dzieci pięcioletnich - 13 fantastycznych dziewczynek i 13 świetnych chłopców. Wiele już potrafimy, kolejny rok razem bawimy się i uczymy. Jesteśmy ŚREDNIAKAMI! To zobowiązuje nas do tego, byśmy byli samodzielni. Doskonale znamy już przedszkolne życie i zasady w nim panujące. Interesujemy się wszystkim, co nas otacza. Zadajemy wiele pytań i bacznie obserwujemy świat. Mamy bardzo dużo energii, dlatego lubimy zajęcia ruchowe i taneczne. Często pracujemy systemem Edukacja Przez Ruch, który pomaga nam aktywizować zmysły,  kształtować umiejętność współpracy, usprawniać motorykę małą oraz przygotować ciało i umysł do procesu uczenia się. Każdy dzień jest dla nas wyzwaniem i przygodą, a edukacja łączy się z zabawą, przez co zdobywamy nowe wiadomości i umiejętności.
Pracujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego "Rozwój - Edukacja - Wychowanie".

Zaliczony I Moduł projektu "EMOCJA"

Zaliczyliśmy moduł "Kreatywność" w projekcie "Emocja". Przez to, że wyłączono nas na tydzień z przedszkolnego życia mamy do nadrobienia jedno symboliczne zadanie. Damy radę! Przed nami kolejny moduł: WYOBRAŹNIA

Domowe przedszkole Słoneczek

Niestety przechodzimy kolejną próbę zdalnego nauczania. Brakuje nam kolegów i koleżanek, ale próbujemy realizować pomysły naszych nauczycielek, by udowodnić, że prawdziwym przedszkolakiem jest się nie tylko w budynku przedszkola :)

Wzruszająca niespodzianka

Rodzice przygotowali piękną niespodziankę dla pracowników naszego przedszkola, którzy zostali wysłani na kwarantannę. Laurki od dzieci, pachnący chleb, ciepłe ciasta, owoce i moc serdecznych słów w trudnym momencie - takich gestów się nie zapomina. BARDZO DZIĘKUJEMY!

Sprzątanie Świata

Jeśli teraz nie zadbamy o nasz wspólny dom, to za chwilę nie będziemy mieli gdzie żyć. Co roku sprzątaliśmy okolice przedszkola, ale teraz pandemia zmieniła nasze plany. W tym roku były "śmieciowe" zabawy w klasie, film edukacyjny, a potem rodzinne sprzątanie najbliższej okolicy. Akcja zaliczona!

Dzień Kropki 2020

Bardzo lubimy historię małej Vashti. W każdym z nas drzemie ta mała dziewczynka. najważniejsze, by dorośli potrafili tę mała dziewczynkę, która jest w nas, mocno przytulić i zmotywować do działania. Dzień Kropki - dzień kreatywności i odwagi!

Po wielu miesiącach zdalnego nauczania w końcu możemy się zobaczyć! Nareszcie możemy się cieszyć, bawić i robić wiele rzeczy RAZEM. Wyrosły nam Słoneczka, zmężniały... Nie będziemy próżnować, każdy dzień to przygoda i wyzwanie :) ZACZYNAMY!

Moja rodzina w "koronie"

Rodzina jest bardzo ważna, wszyscy to wiedzą. Rodzice, babcie, dziadkowie, rodzeństwo, krewni... Każdy ma swoje prawa i obowiązki w rodzinie. Dbamy o siebie, wspieramy i uczymy się od siebie nawzajem. Piękny Dzień Mamy, radosny Dzień Dziecka :)

Informuję, że od 1 czerwca br. Przedszkole będzie funkcjonować na innych zasadach, wskazanych w wytycznych MEN, GIS i MZ. Rodzice zobowiązani są do zapoznania się z PROCEDURĄ ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 5 W OZORKOWIE W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19.